środa, 29 lutego 2012

Tajemnica zamku Valmy

Książkę przeczytałam zachęcona tą recenzją. Tak jak i Lilybeth zdecydowałam się na nagranie audio. Była to bardzo dobra opowieść, którą wysłuchałam z przyjemnością w drodze do pracy. Było romantycznie, czasami trochę strasznie, choć nie jest to opowieść o duchach.

Tajemnica zamku Valmy to powieść gotycka z wątkiem kryminalnym pani Mary Steward. Powieść została podzielona nieprzypadkowo na 9 części. Bohaterka Linda Martin jedzie do Francji, żeby objąć posadę guwernantki dziesięcioletniego Filipa. Jej nowym domem ma wkrótce stać się Château Valmy - rozległa posiadłość, położona w przepięknej okolicy. Kiedy Linda po raz pierwszy zbliża się do zamku, nagle przypomina sobie wiersz z dzieciństwa o 9 karocach. W wierszu narrator kusi młodą dziewczynę, żeby wsiadła do jednej z dziewięciu karoc. One zawiozą ją do pięknego pałacu na wielka ucztę, wystarczy tylko wsiąść do jednej z nich. Śpiesz się, śpiesz - ponaglają słowa wiersza. Dziewięć karoc - dziewięć rozdziałów. Tylko, czy rzeczywiście Château Valmy to pałac z bajki?

Linda z pewnym przekąsem sama siebie nazywa Kopciuszkiem. Jej rodzice zginęli kiedy miała kilkanaście lat i od tamtej pory mieszkała w angielskim sierocińcu. Mama jej była Angielką, a tata Francuzem. Kiedy więc pojawiła się możliwość powrotu do Francji, gdzie Linda spędziła dzieciństwo, czuje, że wygrała los na loterii. Jej podopieczny - Filip jest dziedzicem Château Valmy. Jego rodzice również zginęli w wypadku i chłopiec czuje się bardzo samotny. Linda ma opiekować się chłopcem i uczyć go angielskiego. Wkrótce okaże się jednak, że jest może jedyną osobą, której chłopiec może zaufać. Żeby ocalić życie chłopca Linda będzie musiała postawić wszystko na jedna kartę.


Zachęcam do przeczytania recenzji Lilibeth.

Z braku polskiej okładki, skorzystałam z okładki wydania angielskiego.

2 komentarze:

  1. Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy powodzenia podczas losowania ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka wydaje się być interesująca. W szczególności przez klimat gotycki.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...