piątek, 3 lutego 2012

Lady Vivian Hastings

Przede wszystkim chciałabym podziękować Lirael, dzięki której mam teraz przed sobą pierwszy tom komiksu Long John Silver.

Wydawnictwo Taurus Media wydało pierwszy tom trylogii, której bohaterem jest Długi John Silver - kucharz okrętowy i pirat z Wyspy Skarbów Roberta Stevensona. Komiks nie jest w żadnym razie kontynuacją powieści, a tylko luźnym nawiązaniem do dzieła Stevensona.Akcja komiksu zaczyna się po tym, jak Długi John Silver wraca z Hiszpanii do Anglii. Tam, razem ze swoimi wiernymi kompanami zostaje wynajęty przez Lady Vivian Hastings. Mąż Vivian - lord Byron Hastings udał się przed trzema laty do Ameryki w poszukiwaniu złotego miasta. Lady pogodziła się już myślą, że jej mąż zaginął bez wieści, może nawet nie żyje. Tymczasem pewnego dnia w jej domu pojawia się brat męża i obwieszcza, że został uprawniony do sprzedania całego majątku Hastingów, a sama Vivian ma wstąpić do klasztoru. Dla Vivian, oczywiście było to rozwiązanie nie do przyjęcia. Postanawia dołączyć do ekspedycji, a ponieważ potrzebuje wspólników w nocy udaje się do portowej tawerny, żeby spotkać się z Długim Johnem Silverem.

Myślę, że fani opowieści o piratach nie maja na co narzekać. Mamy w tym komiksie wszystko co konieczne, żeby dać się porwać w wir przygody. Jest tajemnica, skarb do odkrycia, banda piratów i piękna, zdeterminowana kobieta.

Komiks odpowiada mi także pod względem graficznym, chociaż czasami miałam wrażenie, jakby brakowało kadrów, historia "skacze". Zdarzało się, że wracałam do przeczytanej już historii, żeby się upewnić, że nie skleiły się kartki. Trochę czasu też spędziłam przy jednym z kadrów, na którym widać wykrzywioną z wściekłości kobiecą twarz. Zastanawiałam się czy to twarz lady, czy jej służącej. Dopiero mąż przekonał mnie ostatecznie: "zobacz lady ma pieprzyk". Cha, rzeczywiście.

Uważnie obserwuję plany wydawnicze Taurus Media. Jak na razie wyglądają bardzo zachęcająco. W tym roku mają się ukazać kolejne dwa tomy serii. Czekam z niecierpliwością.

Long John Silver. T.1 Lady Vivian Hastings
autor: Xavier Dorison
rysownik: Mathieu Lauffray
wydawnictwo: Taurus Media, listopad 2011

6 komentarzy:

 1. Dawno nie przeglądałam komiksów, chyba czas to zmienić. Tak jak z wierszami....:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie, że zamieszczasz plansze, można sobie zobaczyć, czy kreska odpowiada.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze sprawdzam przed zakupem jaka jest kreska. Inaczej nie kupię. Nie lubię pewnego typu rysowania i już ;)

   Usuń
 3. Jeszcze raz gratuluję zwycięstwa w konkursie, dziękuję za udział i cieszę się, że wybór nagrody okazał się trafny. Rzeczywiście rysunki robią wrażenie. Martwią tylko te narracyjne dziury, o których wspominasz.
  Trzymam kciuki za bloga, zapowiada się wspaniale!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo Ci dziękuję za wszystkie miłe słowa :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...