wtorek, 6 marca 2012

Kłamstwa Locke'a Lamory

Locke Lamora jest złodziejem i to bardzo dobrym. Nie ma w sobie nic z Robin Hooda. Okrada bogatych i nic nie daje biednym. Tak, nie ma co dawać go dzieciom za przykład. Na jego usprawiedliwienie mamy tylko to, że mieszkańcy całego miasta nie grzeszą przyzwoitością:

"Czasem myślę, że to miasto istnieje tylko dlatego, że bogowie uwielbiają występek. Kieszonkowcy okradają zwykłych ludzi, kupcy okradają naiwniaków, capa Barsavi okrada złodziei oraz zwykłych ludzi, pomniejsza szlachta okrada wszystkich, a książe Nicovante od czasu do czasu wyrusza ze swoja armią i grabi do szczętu Tal Verrar albo Jerem, nie wspominając już o tym, co robi własnej szlachcie i zwykłym obywatelom".

Locke jest mistrzem kamuflażu, nie ma takiej kabały z której nie dałby rady się wygrzebać. Chociaż przyznam, że kilkakrotnie zdarzyło mi się mruknąć do siebie podczas czytania: "ciekawe jak on ma zamiar to przeżyć?"

Kłamstwa Locke'a Lamory Scotta Lyncha ma bardzo ciekawie skonstruowany świat, który przypomina trochę renesansową Wenecję. Informacja dla fanów Gry o Tron: Scott Lynch znalazł się na liście autorów polecanych przez G.R.R. Martina.

Polecam z czystym sumieniem.

3 komentarze:

 1. Skoro polecasz to będę musiała zajrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam tego autora klik
  Drugą część też polecam. No i w końcu niebawem ma się pojawić następna część, ponoć autor zaplanował cykl na sześć części, tylko po drugiej zaliczył niezłą obsuwę, jakieś problemy (ze sobą?) miał i to się bardzo przeciąga w czasie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja się zastanawiałam, czemu nie ma trzeciej części. A na post już zaglądam ;)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...