piątek, 17 sierpnia 2012

Ulysses Moore: Wrota czasu - Baccalario Pierdomenico

Od jakiegoś czasu przyglądałam się ciekawie serii Ulysses Moore, która liczy już sobie 12 tomów. Jakiś czas temu wydawnictwo Olesiejuk postanowiło nawet drastycznie obniżyć cenę pierwszych tomów, żeby zachęcić jak największą liczbę młodych czytelników. Nie wiem jak wyglądają te tomiki po 8 złotych (pierwsza część 6,9 i druga 1), bo widziałam tylko okładki w internecie, ale sam pomysł moim zdaniem jest świetny.

Rodzice Juli i Jasona postanowili przeprowadzić się do małej wioski Kilmore Cove w Kornwalii. Wprawdzie w nowym miejscu nie ma internetu, ani galerii handlowych, ale cóż to kiedy ma się zamieszkać w wielkim, starym domu pełnym tajemniczych pokoi, ukrytych przejść, a i sama sceneria jest cudowna. W końcu Willa Argo została zbudowana na urwisku, wysoko nad morzem. W przygodach towarzyszy rodzeństwu Rick, który od dawna marzył o zwiedzeniu willi zmarłego pana Moora. W domu jest też oczywiście olbrzymia biblioteka, a w niej prace dotyczące zapomnianych języków, z którymi dzieci będą musiały się zapoznać, jeżeli chcą wyjść cało z opresji.

Domowa biblioteka - wspaniała, natomiast opis wiejskiej biblioteczki dość kuriozalny moim zdaniem:

"Panowała tu atmosfera pełna dobrych uczuć i oczekiwań. Książki leżały w stosach na niskich drewnianych półkach i na podłodze i wytyczały przejście, które należało pokonywać uważnie".

Zastanawiam się, gdzie autor widział taki bałagan w bibliotece, może pomylił z antykwariatem? :) A sama pani bibliotekarka też standardowa. Chociaż nie powiem, szyld nad drzwiami biblioteki interesujący:

"Wyspa Calypso
Dobre Książki Ocalone z Morza"

Nie dziwie się, że seria Ulysses Moore jest taka popularna. Sama przeczytałam pierwszy tom z przyjemnością i pewnie polecę go dzieciom moim znajomych.


4 komentarze:

 1. Kurczę, kiedy już się ucieszyłam, że wyrosłam z młodzieżowych książek, to muszą powstawać takie ciekawe serie! Zachęciłaś mnie tą recenzją, koniecznie się porozglądam po bibliotekach (po tym jak oddam to co mam, bo już powoli zaczynają mnie ścigać) :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tym bardziej, że to powieść na jedno posiedzenie. Nie będziesz miała problemów z przetrzymaniem książek ;)

   Usuń
 2. Mam pierwsze trzy tomy w domu, więc chyba czas najwyższy do nich zajrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to w takim razie najwyższy czas :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...